Wesele w Pałacu Osowa Sień

Często napotykamy porady typu: znajdź swoją niszę w fotografii ślubnej, skup się na konkretnym stylu i kieruj swoją ofertę wyłącznie do par, które planują swój dzień w podobnej estetyce. Wygląda na to, że nie jesteśmy biegli w sztuce marketingu, bo jakoś nie potrafimy zawęzić naszej działalności wyłącznie do fotografowania ślubów boho, klasycznych czy rustykalnych. Wręcz przeciwnie, to że mamy okazję tworzyć historie, które nierzadko pod względem stylu różnią się od siebie znacznie, uznajemy za wielki atut. Każdy ślub jest inny, tak jak i historie związków naszych par, więc nie sposób się wypalić czy znudzić.

Dzięki temu, że w naszej pracy elementów zaskoczenia nie brakuje, nasze poczucie ekscytacji utrzymuje się na wysokim poziomie. Nawet przyciśnięci do muru chyba nie bylibyśmy w stanie wskazać tego jednego jedynego stylu, który jest nam najbliższy. Lubimy fotografować zarówno śluby w zabytkowych zamkach i pałacach, gdzie możemy uwieczniać misternie przygotowywane dekoracje sal weselnych i zjawiskowe suknie z trenem, jak i śluby w klimacie greenery weddings oraz slow weddings z ceremonią ślubną w plenerze, z drinkiem w dłoni i bosymi stopami na trawie. Nasze serca są pojemne, a głowy żądne nowych przygód, więc wielką frajdę sprawia nam zarówno fotografowanie wielkich wesel, z długą listą gości i licznymi atrakcjami, jak i tych kameralnych, z udziałem najbliższych albo wyłącznie pary młodej.

Lou i Mertenowi towarzyszyliśmy przez 6 godzin. Zależy nam, by w pełni odpowiadać na Wasze potrzeby, więc nasza oferta na reportaż ślubny jest elastyczna. Znając Wasze oczekiwania, możemy ją odpowiednio zmodyfikować. Pamiętajcie, by wysyłając do nas zapytanie (na przykład przez ten formularz) wspomnieć o tym, na ile godzin nas potrzebujecie i jak widzicie swój wymarzony reportaż ślubny. Zależy Wam na małym reportażu ślubnym ,2- albo 4-godzinnym? A może uważacie, że fotograf ślubny powinien być z Wami przez 10 godzin, a nia 12? Dajcie znać, a przygotujemy dla Was indywidualną wycenę.

Ślub bez spiny

Tym razem mieliśmy okazję spędzić dzień w parą, która wyznaje pewną ważną zasadę – keep calm. Chyba jeszcze nie zdarzyło nam się, by tempo i rytm tego dnia narzucali goście weselni, a nie harmonogram ślubny i by w celebrowaniu udział wzięło aż tyle psiaków. Nic na siłę, wszystko na luzie, bez pośpiechu – tak można by opisać w wielkim skrócie podejście Lou i Mertena do planowania ślubu. I my to bardzo szanujemy. Taka atmosfera pozwala nam pracować w nieco innym stylu, pozostawia więcej swobody na eksperymenty, bo nie ogranicza nas z góry narzucony plan dnia. Jeśli i Wy nie chcecie podążać utartymi ślubno-weselnymi szlakami, być może reportaż ze ślubu w Osowej Sieni będzie dla Was ciekawą inspiracją.

Jak znaleźć miejsce na ślub i wesele

Wiecie, jak Louisa i Merten wpadli na to, by zorganizować ślub w Pałacu Osowa Sień? Wertowali portal airbnb. Jeśli chcecie zaoszczędzić czas i zdać się na opinię ludzi, którzy zdążyli już całkiem dobrze poznań branżę ślubną, możecie zajrzeć na naszą listę najpiękniejszych miejsc na wesele w Wielkopolsce. Pałac Osowa Sień to dobry wybór dla tych, którzy szukają niesztampowej przestrzeni na kameralny ślub i wesele – pomieści do 40 gości. Skradł nasze serca, gdy tylko odkryliśmy to piękne miejsce na ślub w Wielkopolsce. Świetnie sprawdzi się w przypadku małych ślubów w okolicach Poznania. Fotografowie ślubni mają tu gdzie poszaleć, wnętrza mogą stanowić piękne tło dla stylowych portretów pary młodej, a park ma sporo do zaoferowania, jeśli planujecie miniplener w dniu ślubu.

Ślub plenerowy w Wielkopolsce

Często to podkreślamy, ale warto to powtórzyć raz jeszcze: uwielbiamy śluby plenerowe! Nie wiemy, dlaczego – być może przez bliskość przyrody albo nieco mniej formalny charakter takich ceremonii– ale śluby pod chmurką generują znacznie mniej stresu (a emocji na nich nie brakuje) i goście weselni uśmiechają się na nich do nas znacznie częściej niż w przypadku ślubów kościelnych. Podejrzewamy, że może mieć to związek z przekonaniem, że w miejscu sakralnym należy zachować pełną powagę. I o ile mamy mnóstwo fajnych wspomnień z realizowania reportaży ślubnych w kościołacha katolickich, zwłaszcza tych z długą historią i zachwycającymi wnętrzami, to jednak śluby w plenerze (zarówno cywilne jak i humanistyczne) darzymy szczególną sympatią.

Co to jest ślub humanistyczny?

Co to takiego ślub humanistyczny? W wielkim skrócie jest to świecki odpowiednik ceremonii ślubnej w kościele. Na taki ślub często decydują się pary LGBT, bo w ich przypadku jest to niestety jedyna możliwość choć symbolicznego zawarcia związku małżeńskiego w Polsce. Nie wszyscy rozumieją i akceptują ideę ślubu humanistycznego, jednak zapewniamy, że jeśli choć raz będziecie mieć okazję uczestniczyć w takiej uroczystości, szybko zrozumiecie, dlaczego śluby humanistyczne stają się coraz popularniejsze. Wiele razy spotkaliśmy się z sytuacją, że pary najpierw wzięły ślub cywilny, a potem zorganizowały ceremonią plenerową ze ślubem humanistycznym, by dzielić ten ważny moment w życiu z najbliższymi w pięknych okolicznościach przyrody. Fajną opcją jest połączenie ślubu humanistycznego ze ślubem cywilnym, bo wtedy mamy sytuację 2 w 1 (planujecie wszystko tylko raz), a ceremonia nabiera mocy prawnej.

Kto może udzielić ślubu humanistycznego? 

Na fali rosnącej popularności ślubów humanistycznych na polskim rynku pojawiły się firmy, które oferują obsługę takiej uroczystości, bez problemu znajdziecie je w Internecie, jednak jest to dodatkowy koszt, bywa że nie mały (około 2,5 tysiąca złotych). Ale jeśli rozważacie taki ślub, a w Waszym budżecie brakuje dodatkowych środków na opłacenie mistrza ceremonii, nie martwcie się, bo w tej roli może wystąpić niemal każdy. Fotografowaliśmy już śluby, które prowadził na przykład bliski przyjaciel młodej pary. I to jest świetne rozwiązanie, bo dzięki temu ceremonia ślubna nabiera jeszcze bardziej intymnego charakteru. Oczywiście, warto powierzyć to ważne zadanie komuś, komu ufacie i kto nie boi się wystąpień publicznych.

Jak zaplanować ślub humanistyczny? 

W zasadzie wygląda to podobnie jak w przypadku ślubu cywilnego czy kościelnego. Najważniejsze to znaleźć odpowiednie miejsce – poszukajcie obiektów weselnych, które umożliwiają organizację ślubu w plenerze albo dysponują ładnym wnętrzem, gdzie można zorganizować ceremonię (na przykład w razie złej pogody). Zaplanowanie ślubu humanistycznego jest dość proste, bo nie musicie go zgłaszać do urzędu i liczyć na to, że w wybranym przez Was terminie urzędnik będzie miał czas na to, by pojawić się w wyznaczonym przez Was miejscu i udzielić Wam ślubu. Jeśli myślicie o kameralnym ślubie, ceremonią humanistyczną możecie połączyć z uroczystą kolacją dla rodziny i przyjaciół, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by fakt, że od teraz jesteście mężem i żoną, uczcić zabawą do białego rana, na przykład pod gołym niebem.